Vánoce v Izraeli aneb super levné letenky! :-)

Přelom roku 2017/18 jsem strávila se svou rodinou v nejjižnějším městě Izraele v Ejlatu. Prožili jsme zde Vánoce i Silvestr. Tato dovolená byla nad moje očekávání. Ejlat mě naprosto okouzlil. Je to město na okraji Negevské pouště u Rudého moře.

Moře hraje různými barvami, kolem vás plave velké množství barevných rybiček, teplota vody byla skvělá (22-23 stupňů) a počasí bylo velmi příjemné (20-26 stupňů). Jídlo úžasné, Izraelci milí a nápomocní. Skvělé kafe.

V Ejlatu se neplatí DPH, aby se podpořil turismus, takže když vyrazíte na nákupy máte vše o 17% levnější. Ovoce a zelenina výborně chutnají. Jídlo je tam moc chutné.

Z Ejlatu jsem byla tak nadšená, že jsem hned po příjezdu napsala Kompletního průvodce po Ejlatu s rozpočtem na 7 dní. Díky němu si můžete dovolenou na tomto kouzelném místě zařídit v klidu sami bez cestovky.

Hodně z Vás mi psalo o rady, jak to v Ejlatu vypadá, jestli je tam bezpečno, kolik tam co stojí a jaká byla voda, jestli jsme se koupali. Vezměme si to tedy všechno popořadě.

Pokud Vás Izrael láká, ale stále váháte, zde jsou praktické informace o všem, co potřebujete vědět:

1. Letenka – to je ta nejlepší část. Ryanair provozuje přímé lety Praha – Ejlat. Let trvá necelé čtyři hodiny. Letenky jsou velmi levné, cca 1500-3000 Kč. Můžete také letět z Bratislavy, Vídně nebo z Krakowa. Poslední letadla tam odlétají v březnu. Poté se tyto přímé lety obnovují znovu až od listopadu. V Eilatu bylo v roce 2019 otevřeno nové letiště, které je vzdáleno 15 minut od centra.

2. Transfer z letiště do hotelu – z letiště RAMON můžete jet do Ejlatu autobusem nebo shuttlem.

3. Ubytování – Izrael je pro nás dost drahá země. Záleží na Vás, kolik chcete za ubytování utratit. Můžete bydlet třeba v karavanu na pláži, nebo na poušti (AIRBNB.com), anebo v hotelu.

První týden jsme bydleli v hotelu, který je v oblasti jižních pláží. Jmenuje se Club In – nachází se velmi blízko pláže (pěšky asi 5 minut) a hlavních atrakcí – delfinária a akvárií s korály, rybičkami a se žraloky. Přímo v hotelu je minimarket a 3 minuty pěšky je další minimarket, který je otevřený 24/7. V blízkosti je také má nejoblíbenější síť kaváren v Izraeli, která se jmenuje AROMA. Cena za noc pro 3 dospělé a 1 dítě je asi 2500 Kč. Snídani si můžete přikoupit za cca 55 NIS (300 Kč).

Druhý týden jsme bydleli v hotelu v centru Ejlatu. Přímo v centru je krásná promenáda lemovaná palmami, plážemi a obchůdky. Bylo to také velmi příjemné. Mně osobně se ale více líbilo v oblasti

4. Moře – teplota vody celoročně neklesá pod 21 stupňů. Takže se můžete koupat i v lednu. Vezměte si s sebou boty do vody, na některých plážích jsou při vstupu do vody kamínky nebo malé skály. V Eilatu se můžete potápět nebo šnorchlovat a uvidíte krásné barevné rybičky a korály. Pro milovníky vodních sportů je možnoat vyzkoušet si surfování.

5. Počasí v Ejlatu – doporučuji tam jet od listopadu do března, maximálně do dubna. Mimo tyto měsíce zde teploty stoupají do extrémní výše. Poprvé jsem byla v Eilatu v srpnu. Po několika minutách jsem se v oblečení musela postavit pod sprchu na pláži. Bylo mi tak horko, že jsem nebyla schopna dýchat a jít dál.

6. Jídlo – CAFE AROMA – to je nejlepší místo, kde se můžete stravovat třkrát denně a budete velmi spokojení. 🙂 Navštívili jsme také rybí restauraci. Jedna porce Vás bude stát od 80-150 NIS.

 

Pokud se chcete do Eilatu podívat také, mého průvodce najdete ZDE>>>

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky KESEM - kosmetika z Mrtvého moře. Již 13 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma tří synů. Je to žena, která věří svým snům a plní si je. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře