Velmi jednoduché pravidlo, které mi za týden změnilo život!

Skloubit malé dítě a vedení firmy je pro mě docela těžké. Před porodem jsem si naivně myslela, jak budu moct pracovat, když bude moje miminko spát :). Vždy jsem se těšila na to, jak si budu svoje miminko vozit v kočárku, budu se procházet po parku, budu vypadat skvěle a bude mi dobře. A potom ho uspím doma a budu v klidu pracovat. To přece zvládnu úplně v pohodě, ne?:)

Moje miminko nesnášelo kočárek. A než usnulo, tak to velmi dlouho trvalo. Takže jsem ho prvních pět měsíců nosila od rána do večera pouze v šátku. Bylo to sice krásné, ale byla jsem z toho hodně vyčerpaná. A potom mělo období, kdy spinkalo pouze dvacet minut. Přesně po dvaceti minutách se vždycky probudilo. Takže jsem si uvařila čaj, otevřela počítač a začala psát email, ale ten jsem nestihla dokončit.:)

20170827_162728

Od té doby co můj syn začal chodit, jíst sám a pít sám a házet věcma, máme doma hodně velký nepořádek. Jeden náš kamarád to vystihl perfektně, vešel do obýváku a řekl překvapeně nebo spíše zděšeně: „Vy jste tady měli párty?“ Má ještě malé miminko, ležáčka, takže ještě neví, že ho v blízké budoucnosti čekají každodenní párty také :).

Aby moje firma mohla fungovat, potřebuji prostě pracovat v každé volné chvilce, kterou mám (když malý spí přes den, po večerech, někdy po nocích). Proto na uklízení nějak nenacházím čas.

IMG_20170612_183530

Ovšem za posledních několik dní se v mém životě něco změnilo.

Jako účastnice jednoho online kurzu jsem dostala dárek, knihu T.Harv Ekera s názvem Jak myslí milionáři. Po prvotním překonání odporu k názvu, jsem knihu otevřela. Uvědomila jsem si velmi mnoho věcí sama o sobě, o svém přístupu k životu, času a penězům. Všechny rady uvedené v knize se snažím aplikovat do praxe.

Jedna rada mě VELMI ovlivnila. Díky ní se v mém životě začaly dít ZMĚNY. Proto se o ni chci s vámi podělit. Jsem toho tak plná, že si myslím, že by vám tato rada mohla pomoci taky.

21875686_10210379254892807_313415372_o

Od té doby, co jsem ji začala aplikovat do každodenního života:

  • podařilo se mi konečně udělat věci, které jsem velmi dlouho odkládala
  • cítím se mnohem lépe, jsem pozitivnější a radostnější
  • baví mě řešit problémy
  • konečně jsem se pustila do uklízení

Můžu pokračovat dále a dále. Pokud tuto jednoduchou radu budete aplikovat sami na sobě, pocítíte asi úplně jiné změny než já. Pocítíte změny v tom, v čem je zrovna potřebujete.

Hlavní zásada, kterou jsem si uvědomila je:

Věřím, že za všechno, co se děje v mém životě mám odpovědnost pouze já, nikdo jiný. Nevěřím, že mým životem smýká náhoda a osud. Nechci si hrát na oběť. Nechci obviňovat svět kolem sebe a hledat viníka okolo mě. Když budu říkat: Já jsem chudák, mně se stalo to a to, tak se tím chudákem nakonec opravdu stát mohu.

NEOBVIŇUJ DRUHÉ!

Pokud si budu hrát na oběť, budu se snažit ukázat prstem na co největší počet lidí okolo mě, aniž bych se třeba jen jednou koukla do zrcadla. Budu obviňovat ničemnou vládu, obchodního partnera, manžela, syna, rodiče, prostě kohokoli. Oběť si vždycky svého viníka najde.

Já jsem doteď tvrdila, že nemůžu mít doma pořádek, protože mám malého syna a mám svoji firmu, kterou musím vést. ANO, hrát si na chudinku, která se vymlouvá a na vině jsou všichni kolem mě, to mi jde :).

NEVYMLOUVEJ SE!

Pokud jsem zrovna někoho ze své situace neobvinila, najdu si alespoň nějakou výmluvu. Když jsme třeba u toho pořádku, tak v mém případě: Na pořádku přece vůbec nezáleží, není to vůbec důležité, nevadí mi to. (Ano, toto se sama sobě snažím vsugerovat už velmi dlouho, ale mně prostě v tom nepořádku dobře není! Chci si svůj domov užít a cítit se v něm dobře.)

IMG_20170628_163114

NESTĚŽUJ SI A NEREMCEJ!

Ta nejhorší věc, kterou můžu sama pro sebe a pro své zdraví udělat je to, že si budu pořád na něco stěžovat. Na co v životě zaměřím svou pozornost, toho se mi dostane. Když si stěžuju, mluvím o tom špatném. Čím víc se zaměřím na špatné stránky svého života, tím víc jich uvidím a tím hůř se mi povede. Když si budu pořád stěžovat, stane se ze mě chodící magnet na problémy!

Pokud jsem ve společnosti člověka, který si neustále stěžuje, neustále hledá viníky svého hrozného života a neustále remcá, vyčerpává mě to. Dodává mi to pouze negativní energii. Není mi z toho dobře.

Zkuste se zamyslet nad tím, jestli máte někoho takového ve svém okolí. Jak se v jeho společnosti cítíte? Je tento člověk úspěšný, šťastný a spokojený? Jak se tedy musí ostatní cítit ve společnosti vaší, pokud si před nimi neustále stěžujete? No, řeknu vám, není to příjemná představa.

T.Harv Eker zadává v knize svým čtenářům úkol, který údajně změní jejich život (To mi připadalo, jako přehnané tvrzení. Ale můj život se začal opravdu měnit!):

PŘÍŠTÍCH SEDM DNÍ SI ZAKAŽTE VEŠKERÉ STÍŽNOSTI!

Nejen hlasité remcání, ale i remcání v duchu. Kdykoli se uslyšíte či přistihnete při tom, že si začínáte stěžovat, vymlouváte se nebo, že svalujete vinu na někoho jiného, ihned s tím přestaňte! Vzpomeňte si na to, že si svůj život vytváříte sami a že na sebe v každém okamžiku přivoláváte buď úspěch nebo problémy.

Když jsem toto pravidlo začala aplikovat, jakoby se něco odblokovalo a najednou jsem začala KONAT! Nemůžu se vymlouvat na to, že mám firmu, že mám malé dítě, že nestíhám. Nemůžu si stěžovat na naši vládu, kvůli které máme ve firmě stále více papírování. Nemůžu si stěžovat na manžela, že třeba neudělal to a to. Prostě NEMŮŽU. Stejně mi to k ničemu není :). A žije se mi mnohem lépe!!!

Foto 217 kopie

Zkuste tuto radu aplikovat do vašeho života. Začněte hned teď, neodkládejte to! Týden je velmi krátká doba. Uvidíte, jaké výsledky se do vašeho života dostaví a jak se budete cítit. Pozor je to velmi návykové :).

PS: Knihu Jak myslí milionáři od T. Harv Ekera vám doporučuji. Je v ní mnoho zajímavých a jednoduchých rad, které vám změní myšlení, pohled na svět a přístup k životu.

A pokud Vás zajímá můj příběh o tom, jak a kdy jsem založila svoji firmu a jakým způsobem můžete jednoduše poznat složení kosmetického výrobku, stáhněte si můj eBook 5 jednoduchých rad, jak poznat přírodní kosmetiku na tomto odkazu >>>

Zajímá Vás kosmetika, kterou do ČR z Izraele dovážím? Můžete se na ni podívat ZDE>>>

Petra Uzan

Zakladatelka a majitelka značky Kosmetika HB. Již 9 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma dvou malých synů. Je to žena, která věří svým snům. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli.

Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit.

Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře