Jak se řekne hebrejsky Jak se máš

V hebrejštině existuje několik způsobů, jak se někoho zeptat, jak se má. My se zde naučíme ten nejjednodušší způsob. Otázka Jak se máš se totiž mění podle toho, jestli se na ni zeptáte ženy nebo muže. Abyste se mohli někoho zeptat hebrejsky Jak se má a nemuseli přemýšlet, jestli použít ženský nebo mužský rod, zeptáte se ?מַה נִּשְׁמַע MA NIŠMA?

Tato otázka je stejná jak pro mužský, tak pro ženský rod. Takže hebrejsky Jak se máš se řekne ?מַה נִּשְׁמַע MA NIŠMA?

A když se vás někdo zeptá ?מַה נִּשְׁמַע MA NIŠMA?, můžete mu jednoduše odpovědět .בְּסֵדֶר, תּוֹדָה BESEDER, TODA. V pořádku, děkuji.

Slovo בְּסֵדֶר BESEDER znamená „v pořádku“.

Slovo תּוֹדָה TODA znamená „děkuji“.

Tak a je to, teď už se umíte zeptat hebrejsky na to, jak se někdo má a také mu na tento dotaz odpovědět. Pokud se chcete naučit hebrejsky, můžete se přidat do mého online kurzu Hebrejština pro začátečníky, kterým prošly už desítky spokojených studentů.

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky KESEM - kosmetika z Mrtvého moře. Již 13 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma tří synů. Je to žena, která věří svým snům a plní si je. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře