Jak se slaví Sukot

SUKOT סוּכּוֹת

Sukot סוּכּוֹת neboli Svátek stánků připomíná putování izraelského národa po poušti a jejich přebývání ve stanech. Sukot סוּכּוֹת se slaví sedm dní. Po celou dobu trvání svátku by se mělo ve stánku (suka סֻכָּה) přebývat (jíst a spát).

Na Sukot si přejeme těmito slovy: CHAG SUKOT SAMEACH חַג סוּכּוֹת שָׂמֵחַ Veselý Svátek stánků!


JAK VYPADÁ SUKOT (SVÁTEČNÍ STÁNEK)?

Když jsem pro vás něco hledala na internetu a vyskočil na mě tento článek. My osobně si v Praze nemůžeme dovolit stavět sukot, ale když vidím, jaké suky si můžete postavit… Hned bych si někde na trávě nějaký krásný postavila.

Některé z nich úplně vidím na pláži s připravenou romantickou večeří. Představivosti se meze nekladou. V Izraeli prodávájí dokonce na tento svátek i skládací suky, které po svátku sbalíte a další rok zase vytáhnete. Ale pokud chcete NĚCO VÍC, tak zde je dobrá inspirace, jak by takový sukot mohl vypadat.

ZDE JE ODKAZ NA ČLÁNEK>>>


Co pro Izraelce znamená svátek Sukot?


Láká Vás Izrael? Chcete se do Izraele podívat a hlavně se domluvit? V mluvení, čtení a psaní Vám pomůže můj online kurz hebrejštiny. Přístup do  online kurzu vám zůstane napořád. Více informací o online kurzu hebrejštiny zde>>>

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky Kosmetika HB. Již 10 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma dvou malých synů. Je to žena, která věří svým snům. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře