MACHTEŠ RAMON

Machteš Ramon neboli kráter Ramon, je jedno z nejhezčích míst v Izraeli, kde jsem byla. Na první pohled se necháte unést barvou okolí. Všechno je tu tak krásně světlé. Jediné barvy, které tu jsou ty hnědé pískové a pak už jen modré nebe. Pro oči je to opravdu krásná až uklidňující podívaná.

Tento machteš (kráter) je 40 km dlouhý, 2–10 km široký a tvarem připomíná protáhlé srdce. Na kráteru se rozprostírá malé městečko Micpe Ramon. Machteš a okolní oblast tvoří největší izraelský národní park – Přírodní rezervace Ramon. Na západním okraji kráteru stojí hora Har Ramon – nejvyšší bod Negevu, s nadmořskou výškou 1035 metrů.

Město Mitzpe Ramon je velice vyhledávané právě kvůli tomuto kráteru. Já jsem měla štěstí, že tu zrovna nebyli žádní turisti a mohla jsem si tak tuto podívanou vychutnat plnými doušky.


Láká Vás Izrael? Chcete se do Izraele podívat a hlavně se domluvit? V mluvení, čtení a psaní Vám pomůže můj online kurz hebrejštiny. Přístup do  online kurzu vám zůstane napořád. Více informací o online kurzu hebrejštiny zde>>>

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky Kosmetika HB. Již 10 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma dvou malých synů. Je to žena, která věří svým snům. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře