Jak se hebrejsky řekne dezert?

Kdo by neměl rád dezerty. Pokud budete v Izraeli, tak musíte ochutnat jejich baklavu! Je politá medem a obsahuje ruzné oříšky. Moc mi chutná. Stačí vám úplně jedna kostička, protože baklava je sladká a také sýtá. Skvělým dezertíkem jsou i rougelachy. To jsou takové mini croisanty s čokoládou. Ty při návštěvě Izraele nikdy nesmí chybět :).

DEZERT KINUACH קינוח


Hebrejština mě vždycky lákala. Ani nevím, proč mě to k ní tak táhlo. Když jsem poprvé odletěla do Izraele, tak jsem věděla, že to nebude moje poslední návštěva. Po nějaké době jsem se hebrejsky docela obstojně naučila (hlavně díky izraelským tancům) a našla si zde i přátelé. A dokonce i manžela :). Svoji lásku k Izraeli jsem nakonec dostala i do svého podnikání, a to když jsem začala dovážet kosmetiku z Izraele.

V covidu jsem se rozhodla dostat hebrejštinu k mnohem více lidem díky svému online kurzu hebrejštiny.

Kurz má 24 lekcí a naučíte se v něm základy hebrejštiny i něco navíc. V kurzu se hodně opakuje a ke všemu se můžete vracet. Výhodou mého kurzu je to, že v něm jsou nahrávky rodilého mluvčího a hlavně přístup je napořád :).

Více se o mém online kurzu dozvíte zde>>>.

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky KESEM - kosmetika z Mrtvého moře. Již 13 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma tří synů. Je to žena, která věří svým snům a plní si je. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře