Jak se hebrejsky řekne máte anglický jídelní lístek?

I když se naučíte základy hebrejštiny, tak jídelní lístek bude vždycky oříšek . Protože těch jídel a přísad je mnoho. Určitě se vám to už někdy stalo třeba na dovolené. Jdete do restaurace, dostanete jídelní lístek, ale absolutně nic vám tam nepříjde povědomé a nelze si to odvodit.

Tak v hebrejštině to už si teprve nic neodvodíte :-). Zkuste se číšníka zeptat na anglické menu a po té si můžete menu porovnávat a z toho se tak jídla naučit. Ostatně takto se člověk nejlépe naučí jazyk. Prostě když je v akci .

MÁTE ANGLICKÝ JÍDELNÍ LÍSTEK?

JEŠ LACHEM TAFRIT BEANGLIT?

?יש לכם תפריט באנגלית


Líbí se vám hebrejština a chcete se naučit více? Můj online kurz Hebrejština pro začátečníky obsahuje 24 lekcí. Naučíte se v něm opravdu hodně a vše si můžete neustále opakovatPřístup ke kurzu vám totiž zůstává napořád.

Více se o mém online kurzu dozvíte zde>>>.

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky KESEM - kosmetika z Mrtvého moře. Již 13 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma tří synů. Je to žena, která věří svým snům a plní si je. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře