Jak se hebrejsky řekne mluvíte anglicky?

Když vám dojdou v hebrejštině slova, tak vás vždycky může zachránit tato otázka :-). Někdy se může stát, že vám třeba Izraelec nebude rozumět a nebo si jen prostě nevzpomenete. Pak se klidně můžete zeptat touto otázkou.

Většina Izraelců mluví anglicky. Málokrát se mi stalo, že by mi anglicky nerozumněli .

Mluvíte anglicky? – Ptáte se muže

Ata medaber anglit ?אתה מדבר אנגלית

Mluvíte anglicky? – Ptáte se ženy

At medaberet anglit ?את מדברת אנגלית


I když se v Izraeli domluvíte anglicky, tak umět i hebrejsky je velká výhoda. Izraelce svoji hebrejštinou doslova očarujete :-), i když nebudete umět plynuje. Už jen to, že máte snahu velmi ocení. Také vám hebrejština může otevřít dveře, kam se ostatní turisté nepodívají.

Zkuste můj online kurz hebrejštiny, který je určen pro začátečníky i pokročilé. Obsahuje 24 lekcí a přístup k němu vám zůstane navždy.

Více se o mém online kurzu dozvíte zde>>>.

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky KESEM - kosmetika z Mrtvého moře. Již 13 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma tří synů. Je to žena, která věří svým snům a plní si je. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře