Jak se hebrejsky řekne na zdraví?

Pokud si chcete v Izraeli připít (třeba na narozeniny), tak použijte frázi ,, Lechajim“. Jeho doslovný překlad je na život (u nás používáme frázi ,,na zdraví“).

Je to jednoduchá fráze, kterou si pamatují i lidé okolo mě a to nemluví hebrejsky. Moc hezky to zní a je to opravdu snadno zapamatovatelné.

Takže ať už dneska najdete jakoukoliv příležitost, řekněte si Lechajim .

NA ŽIVOT LECHAJIM לחיים


Hebrejština je můj milovaný jazyk. Když jsem se začala učit hebrejštinu, tak nebylo tolik možností, kde si ji procvičit nebo s kým si hebrejsky popovídat. Proto jsem se rozhodla, že do Izraele odjedu a naučím se hebrejsky pořádně. Našla jsem si tam práci, přátelé a nakonec se tam i několikrát vrátila.

Příprava online kurzu hebrejštiny pro mě byla srdeční záležitost. Vrátila jsem se tak do minulosti, kdy jsem se sama hebrejsky učila. Online kurz hebreštiny má 24 lekcí a je určen záčátečníkům i pokročilým.

 V kurzu se hodně opakuje a ke všemu se můžete vracet. Výhodou mého kurzu je to, že v něm jsou nahrávky rodilého mluvčího a hlavně přístup je napořád :).

Více se o mém online kurzu dozvíte zde>>>.

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky KESEM - kosmetika z Mrtvého moře. Již 13 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma tří synů. Je to žena, která věří svým snům a plní si je. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře