Jak se hebrejsky řekne snídaně?

Miluju snídaně v Izraeli 🙂 . Mají vždy čerstvé ovoce , zeleninu a trochu jiné kombinace než u nás. Já osobně jsem celý týden na hotelu v Ejlatu vydržela u jedné snídaně, protože jsem si ji úplně zamilovala. Byl to tuňákový salát se zakysanou smetanou. K tomu jsem si ještě přidala čokoládový rohlíček ,,rougelach“ a bylo hotovo.

Pokud nemáte snídani na hotelu, tak doporučuji hledat Café Aroma . Mají nejenom skvělou kávu, ale i různá jídla po celý den. Třeba jejich tuňákový salát je prostě famózní . Pokud vás nenalákám na salát s tuňákem, tak mají také výborné sandwiche a další jídla .Také na dovolených milujete snídaně 🙂 ?

Aruchat boker אֲרוּחַת בֹּקֶר – snídaně


Líbí se vám hebrejština a chcete se naučit více? Můj online kurz Hebrejština pro začátečníky obsahuje 24 lekcí. Naučíte se v něm opravdu hodně a vše si můžete neustále opakovat. Přístup ke kurzu vám totiž zůstává napořád.

Více se o mém online kurzu dozvíte zde>>>.

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky KESEM - kosmetika z Mrtvého moře. Již 13 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma tří synů. Je to žena, která věří svým snům a plní si je. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře