Jak se hebrejsky řeknou peníze?

I když se všude v Izraeli dá platit kartou, tak je dobré mít i nějakou hotovost. V Izraeli se platí šekely (zkratka ILS).

PENÍZE KESEF כסף

ŠEKEL ŠEKEL שקל

BANKOVKA ŠTAR שטר

MINCE MATBEA מטבע


Hebrejština je krásný jazyk. Je to jazyk, který neumí každý a možná i proto je ještě více zajímavý. Pokud se učíte cizí jazyk, tak je potřebova postupovat pozvolna. Jako lektorka hebrejštiny mám několikaletou zkušenost s výukou hebrejštiny.

Celou svoji praxi jsem během covidu promítla do online kurzu hebrejštiny. Kurz je určen pro úplné začátečníky i mírně pokročilé. Kurz Hebrejština pro začátečníky obsahuje 24 lekcí. Naučíte se v něm opravdu hodně a vše si můžete neustále opakovatPřístup ke kurzu vám totiž zůstává napořád.

Více se o mém online kurzu dozvíte zde>>>.

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky KESEM - kosmetika z Mrtvého moře. Již 13 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma tří synů. Je to žena, která věří svým snům a plní si je. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře