Jak se hebrejsky řeknou prázdniny?

V hebrejštině existuje několik významů pro slovo prázdniny. Dneska se naučíme prázdniny ve smyslu našem. Tedy období, kdy děti nechodí do školy a mají dvouměsíční volno :).

PRÁZDNINY CHUFŠAT KÁJIC חופשת הקיץ


Prázdniny doslova lákají k cestování. Pokud se chystáte v tomto období do Izraele, tak počítejte s tím, že je zde opravdu velké vedro. Je možné, že na výlety nebudete mít ani náladu a budete čas raději trávit u vody :). Nezapomeňte opravdu HODNĚ pít. Možná vám to tak nebude připadat, ale v Izraeli se velice rychle dehydratujete a ani si toho nemusíte všimnout.

V Tel Avivu bude počasí u moře teplé a moře osvěžující. U Mrtvého moře je zpravidla o několik stupňů více. Může tu být třeba i 45 stupňů a to je opravdu peklo :). Dobře si svoji cestu naplánujte.

Díky mému online kurzu Hebrejština pro začátečníky se na své dovolené zvládnete domluvit. Kurz má 24 lekcí a naučíte se v něm základy hebrejštiny i něco navíc. V kurzu se hodně opakuje a ke všemu se můžete vracet. Výhodou mého kurzu je to, že v něm jsou nahrávky rodilého mluvčího a hlavně přístup je napořád :).

Více se o mém online kurzu dozvíte zde>>>

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky KESEM - kosmetika z Mrtvého moře. Již 13 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma tří synů. Je to žena, která věří svým snům a plní si je. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře