Jak se řekne hebrejsky Jeruzalém?

Jeruzalém je povinná zastávka při cestě do Izraele. Když jsem zde byla poprvé velice mě překvapilo, jak je Jeruzalém velký. Myslím tím celé město, tedy stará a nová část. Vždy jsem si myslela, že je to pouze malinké historické město a okolo prázdno.

Byla jsem velice překvapená, když jsem zjistila, že v Jeruzalémě jsou hotely, nové budovy, rušné ulice, semafory, obchody, parky a bytové domy. Ani nevím, proč jsem si to takto představovala. Asi kvůli historii, kterou město má. V centru tohoto velkého Jeruzaléma je i ten původní historický, který opravdu odpovídá mým představám.

Všem vám doporučuji toto město navštívit. Vdechne na vás úplně jiná atmosféra. Je tu mezi námi někdo, kdo v Jeruzalémě byl? Jak jste si ho představovali vy?

Jerušalájim יְרוּשָׁלַיִם Jeruzalém



Líbí se vám hebrejština a chcete se naučit více? Můj online kurz Hebrejština pro začátečníky obsahuje 24 lekcí. Naučíte se v něm opravdu hodně a vše si můžete neustále opakovat. Přístup ke kurzu vám totiž zůstává napořád.

Více se o mém online kurzu dozvíte zde>>>.

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky KESEM - kosmetika z Mrtvého moře. Již 13 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma tří synů. Je to žena, která věří svým snům a plní si je. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře