Jak se řekne hebrejsky Mám tě rád

Hebrejský výraz pro je slovo אֲנִי ANI. Vyslovujte ho s tvrdým y, nikoli s měkým i.

Láska se hebrejsky řekne אַהֲבָה AHAVA. A mám někoho rád je אוֹהֵב OHEV v případě, že jste muž a אוֹהֶבֶת OHEVET v případě, že jste žena.

Sloveso אוֹהֵב OHEV/אוֹהֶבֶת OHEVET se pojí s předložkou אֶת ET, která v češtině vyjadřuje 4.pád koho, co. K předložce אֶת ET přidáme zájmennou příponutebe v mužském rodě bude אוֹתְךָ OTCHAtebe v ženském rodě אוֹתָךְ OTACH.

A máme to! 🙂 Když jste žena a chcete říct muži, že ho máte ráda nebo ho milujete (hebrejština nemá dva výrazy pro mít rád a milovat jako v češtině), tak řeknete: .אֲנִי אוֹהֶבֶת אוֹתְךָ ANI OHEVET OTCHA. A v případě, že jste muž a vyjadřujete lásku ženě, řeknete jí: .אֲנִי אוֹהֵב אוֹתָךְ ANI OHEV OTACH.

Pokud se chcete naučit hebrejsky číst, psát a konverzovat, přidejte se k desítkám spokojených studentů mého velmi úspěšného online kurzu Hebrejština pro začátečníky na odkazu ZDE>>.

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky KESEM - kosmetika z Mrtvého moře. Již 13 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma tří synů. Je to žena, která věří svým snům a plní si je. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře