Jak se řekne hebrejsky Můžete mi pomoct?

Izraelci velmi rádi pomáhají cizincům. Rádi se s vámi zapovídají a poradí vám. Pokud je o pomoc požádáte hebrejsky, o to víc je to potěší.

Pokud prosíte o pomoc muže, řekněte: אתה יכול לעזור לי בבקשה? Ata jachol la’azor li bevakaša? Písmeno A ve slovesu pomoci לעזור la’azor vyslovte dvakrát za sebou.

Pokud prosíte o pomoc ženu, řekněte: את יכולה לעזור לי בבקשה? At jechola la’azor li bevakaša?

No a pokud žádáte pomoc od skupiny lidí, tak řeknete: אתם יכולים לעזור לי בבקשה? Atem jecholim la’azor li bevakaša?


Chcete se domluvit na dovolené hebrejsky? S tím vám pomůže můj online kurz HEBREJŠTINA PRO ZAČÁTEČNÍKY , který se spustí ihned po uhrazení.
Více informací o online kurzu hebrejštiny zde>>>

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky Kosmetika HB. Již 10 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma dvou malých synů. Je to žena, která věří svým snům. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře