Jak se řekne hebrejsky Yardenit?

Yardenit nebolí místo křtu, leží podél řeky Jordán v oblasti Galilee. Podle křesťanské tradice se Ježíšův křest konal v Bethany za Jordánem.

Kvůli velkému zájmu poutníku pak v okolí Yardenitu vznikaly kláštery a penziony. Každoročně sem proudí křesťanští poutníci, pro které je toto místo velice významné. Mnoho z nich se zde nechává také pokřtít .

jardenit ירדנית – Yardenit


Plánujete cestu do Izraele a chcete se tam domluvit? Můj online kurz Hebrejština pro začátečníky obsahuje 24 lekcí. Naučíte se v něm opravdu hodně a vše si můžete neustále opakovatPřístup ke kurzu vám totiž zůstává napořád.

Více se o mém online kurzu dozvíte zde>>>.

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky KESEM - kosmetika z Mrtvého moře. Již 13 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma tří synů. Je to žena, která věří svým snům a plní si je. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře