Naučte se hebrejsky

Jsem milovnice cizích jazyků. Vždycky mě cizí jazyky zajímaly a já neustále vymýšlela, jakým způsobem se cizí jazyk mohu naučit co nejlépe a nejsnadněji.

Hebrejštinu jsem se začala učit v době, kdy jsem uměla anglicky, francouzsky, rusky a polsky. Ovšem s tak těžkým jazykem jsem se do té doby nesetkala. Hebrejština totiž není podobná žádnému jazyku, který znám.

Hebrejština patří do skupiny semitských jazyků. Nejstarší dochované texty v hebrejštině pochází z 10. století před naším letopočtem. V současné době rozlišujeme dva druhy hebrejštiny: biblickou (starozákonní, literární jazyk) a moderní (kterou se mluví v Izraeli). Moderní hebrejština se také označuje jako עִבְרִית IVRIT.

Když jsem se hebrejštinu učila, na českém trhu neexistovaly žádné česko-hebrejské pomůcky. Všechny materiály, které byly ke studiu dostupné byly v angličtině nebo v jiných jazycích. Dnes už máme k dispozici česko-hebrejský slovník a příručku, která nám vysvětluje gramatiku moderní hebrejštiny.

Jelikož jsem na českém trhu postrádala online kurz hebrejštiny, rozhodla jsem se, že ho vytvořím. Jedná se o unikátní kurz, ve kterém se naučíte číst, psát a také komunikovat v hebrejštině. Je zaměřen na praktickou hebrejštinu. V kurzu studentům poskytuji různé mnemotechnické pomůcky, aby si mohli tento těžký jazyk lépe zapamatovat. Prostudovala jsem také metody, kterými se cizí jazyky učí nejúspěšnější polygloti na světě, a na základě těchto metod jsem celý kurz vybudovala.

Díky mému kurzu se hebrejsky naučily už desítky lidí z Česka a ze Slovenska. To mě velmi těší a dává to mé práci smysl. Pokud se k nám chcete připojit, neváhejte. Hebrejština je moc krásný jazyk. Každý cizí jazyk, který se učíme, nám rozvíjí paměť a myšlení. 🙂

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky Kosmetika HB. Již 10 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma dvou malých synů. Je to žena, která věří svým snům. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře