Proč jsem začala učit hebrejštinu online?

Pokud mě sledujete delší dobu, dozvěděli jste se o mě už celkem dost informací. Dnes jsem přemýšlela, jestli jsem vám sem někdy napsala, proč jsem vlastně začala tvořit online kurzy hebrejštiny.

S hebrejštinou jsem se poprvé setkala na jazykovém gymnáziu, kdy mi kamarádka říkala, ať s ní začnu chodit na ivrit. Nevěděla jsem, co to ivrit je, ale jako milovník cizích jazyků jsem přece nemohla odmítnout. Do ivritu jsem se zamilovala. Tento jazyk mě začal fascinovat. Kamarádka u hebrejštiny nezůstala. Já se jí pustit nechtěla. Při studiu na vysoké škole jsem chodila na soukromé lekce hebrejštiny k úžasné lektorce Zoře Jerby. Studovala jsem na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy angličtinu, francouzšinu a ruštinu.

Ale jelikož jsem ze dvou jazyků již měla mezinárodní certifikáty, měla jsem pocit, že toto studium není pro mě. Přihlásila jsem se tedy na judaistiku a husitskou teologii na Husitské teologické fakultě. Nechtěla jsem svoji milovanou hebrejštinu opustit. Neustále jsem v sobě nosila jeden krásný sen – mluvit plynule hebrejsky a hebrejštinu učit. Jelikož jsem ale v Praze neznala žádné Izraelce a studium hebrejštiny šlo dost pomalu, potřebovala jsem se v ní pořádně zlepšit. Tancovala jsem pravidelně izraelské tance, a díky písním, které jsem si u tancování zpívala, se mi zvětšovala slovní zásoba.

Ale pořád to nebylo ono. Jednoho dne jsme s kamarádem seděli před fakultou a já mu řekla: Pojď, jedeme na léto do Izraele. Konečně se naučíme pořádně hebrejsky. Kamarád mi na to řekl okamžitě: Ano! A tak nějak to všechno začalo. Tento post by byl příliš dlouhý, kdybych pokračovala s vyprávěním, co se stalo od mé první návštěvy Izraele až dodnes. Určitou dobu jsem hebrejštinu vyučovala na Ulpanu v Praze.

Ale poté jsem začala podnikat. Dvanáct let dovážím do České republiky kosmetiku z Mrtvého moře. Ale nějak ve mně stále přetrvával pocit, že bych ostatním chtěla s hebrejštinou pomáhat, protože, když jsem se hebrejsky začala učit já, nikde nebyly k dispozici žádné materiály. Těsně před začátkem koronaviru (kdy jsme ještě nikdo netušili, co přijde) jsem založila facebookovou stránku Hebrejština pro všechny a skupinu Ivrit pro všechny. Bavilo mě přidávat tam různé věty, slovíčka, písničky a zajímavosti o Izraeli.

Poté, co covid začal, se moje maminka u nás ocitla v lockdownu. Díky tomu se mi podařilo vytvořit online kurz Hebrejština pro začátečníky. Byla to obrovská makačka, ale práce na tomto kurzu mě neskutečně naplňovala. Pracovala jsem během dne i po nocích, aby byl kurz co nejdříve na světě. Celý kurz je namluven rodilým mluvčím.

V kurzu vás učím všechny časy – přítomný, minulý i budoucí. Používám metodu zpětných překladů – což je nejoblíbenější a nejrychlejší metoda učení se cizích jazyků světových polyglotů. Ke kurzu se můžete přihlásit kdykoli, a poté už si studujete vlastním tempem. Naučíte se číst, psát a komunikovat. A hlavně jsem všechno udělala jednoduchým a zábavným způsobem, protože o tom přece učení se jazyků je.

Pokud vás hebrejština chytla za srdce jako mě, neváhejte a začněte se ji učit. Určitě si ji zamilujete jako já. ODKAZ NA ONLINE KURZ HEBREJŠTINY ZDE>>>

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky KESEM - kosmetika z Mrtvého moře. Již 13 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma tří synů. Je to žena, která věří svým snům a plní si je. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře