Jak se hebrejsky řekne restaurace?

Kdo by nechodil rád do restaurace a ještě právě v Izraeli :). Miluju jejich sálátové mističky, které jsou právě na fotce. Jakmile mističku dojíte, tak přinesou ihned novou. K tomu všemu je podáváN ještě humus, pita chleba a také maso, které si zvolíte. Díky této degustační večeři ochutnáte několik chutí Izraele najednou.

Toto je vzpomínka na naši první večeři v Ejlatu, kam jsem vzala svůj tým z Kosmetiky KESEM. A co k jídlu máte rádi v Izraeli nejvíce vy? Umíte to napsat i v hebrejštine?

RESTAURACE MISADA מסעדה

Umíte se zeptat hebrejsky na jídelní lístek v angličtině? Dozvíte se to v mém příspěvku ZDE.


Cestovní je krásné. Poznáváte nová místa a objevujete místní kulturu, která je často úplně jiná než ta naše doma. Někdy je na cestách těžké se domluvit. Během covidu jsem napsala online kurz Hebrejština pro začátečníky.

Kurz je určen pro úplné začátečníky i mírně pokročilé. Kurz Hebrejština pro začátečníky obsahuje 24 lekcí. Naučíte se v něm opravdu hodně a vše si můžete neustále opakovatPřístup ke kurzu vám totiž zůstává napořád.

Více se o mém online kurzu dozvíte zde>>>.

Petra Uzan
Zakladatelka a majitelka značky KESEM - kosmetika z Mrtvého moře. Již 13 let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků. Je také online lektorka hebrejštiny a máma tří synů. Je to žena, která věří svým snům a plní si je. Učí své zákazníky, jak se vyznat ve složení kosmetiky a také je inspiruje k cestování po Izraeli. Petra je autorkou eBooku EJLAT - kompletní průvodce s rozpočtem na 7 dní >>. Díky tomu, že žila dva roky v Izraeli a mluví plynule hebrejsky, boří mýty o tom, že cestování po Izraeli je nebezpečné a velmi drahé. Je to nádherná a velmi zajímavá země, kterou by měl každý člověk alespoň jednou v životě navštívit. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře